Menü
olimpiyat özel ders

Deneyimli Öğretmenlerimizle

9. 10. 11. Sınıf
Lise Özel Ders

BİZE ULAŞIN BİZE KATILIN!
olimpiyat özel ders

6. 7. 8. Sınıf / LGS Hazırlık

Özgün Öğrenme & Test Deneyimli
Birebir Eğitimler

BİZE ULAŞIN BİZE KATILIN!
olimpiyat özel ders

12. Sınıflar Matematik Fizik Geometri

Pratik Uygulamalarımızla
Akademik Başarınızı Artırın

BİZE ULAŞIN BİZE KATILIN!
olimpiyat özel ders

Türkiyenin Tüm İllerinde

Orta ookul Lise Mezun Öğrencilerimize
Online Dersler

BİZE ULAŞIN BİZE KATILIN!
olimpiyat özel ders

OLİMPİYAT ÖZEL DERS

Matematik problemi olanlar özel çalışma programlarımızı kaçırmayın!

DEVAMI BİZE KATILIN!
olimpiyat özel ders

TYT AYT / LGS Hazırlık
Özel Derslerimizle

PLANLI ÇALIŞMALARLA... ÖGRENCİ TAKİBİ YAPIYOR..
ETKİN REHBERLİK DESTEĞİ ve UZMAN BRANŞ ÖGRETMENLERİMİZLE...
İstediğiniz derslerden sizleri başarıya ulaştırıyoruz.

DEVAMI BİZE KATILIN!
olimpiyat özel ders

OLİMPİYAT GRUP PROGRAMLAR

Lise 10, 11, 12. sınıflar 5'li grup programla
okula ve TYT AYT'ye en hızlı şekilde hazırlanın.

DEVAMI BİZE KATILIN!
olimpiyat özel ders

OLİMPİYAT ÖZEL DERS

9, 10, 11. Sınıf matematik, fizik, kimya özel ders paketi

DEVAMI BİZE KATILIN!
olimpiyat özel ders

OLİMPİYAT ÖZEL DERS

Olimpiyat fizik özel dersle fizikte sınırları aşın!

DEVAMI BİZE KATILIN!

TYT AYT Özel Dersler

TYT AYT Özel Dersler için bize ulaşabilirsiniz.

LGS Özel Ders

LGS Özel Ders için bize ulaşabilirsiniz.

DGS KPSS Özel Ders

10 yıllık geçmiş öğretmenlik tecrübe deneyimine sahip öğretmenlerle çalışmalarımızı yapıyoruz.

TYT AYT Hazırlık
5 Kişilik Grup Dersler

TYT AYT Hazırlık 5 Kişilik Grup Dersler için bize ulaşabilirsiniz.

11. sınıf matematik özel ders

11. Sınıf Fizik Özel Ders

11. SINIF FİZİK DERS KONULARI

Fizik bilimi Öngörülerin sağlamasını yapacak mantıksal ve somut açıklamayı matematiksel ifadelerle sağlar. Matematik kavramlarının çoğunlukla fizikte kullanılması iyi bir sayısal temeli olmayan öğrencilerde başta zor olsa da biraz sayısal işlem kazanımı ve matematik dersinin temel konularının öğrenilmesi bu engeli aşmakta kolaylık sağlayacaktır.

11. SINIF FİZİK KONULARI

  • Vektörler
  • Bağıl hareket
  • Newtonun hareket kanunları
  • Tek ve iki boyutta hareket
  • Enerji
  • İtme Momentum

2. DÖNEM FİZİK KONULARI

  • Tork
  • Denge ve şartları
  • Basit makinalar

Fizik dersi teoride kakan düşünceleri farklı deneylere dayanılarak gözlemler. Bu gözlemler sonucunda elde edilen verileri somut düzeyde karşılaştırarak doğru sonuca ulaşmayı hedefler.

Diğer bilim dallarının kapsadığı alanlarla da belli ölçüde ilgilenen Fizik dersinin ilgi çekiciliği sizin temel bilgi düzeyinize ve çogunlukla da göstereceğiniz çabaya bağlıdır. İşte bu andan sonra Fizik ya sizin için çekilmez bir dert ya da diğer derslere göre daha ilgi çekici zevkli bir uğraş olabilir. Aslında her ikisi de sizin elinizde...

Keyifli tarafı hayatla iç içe olması, ters tarafı ise pratik kazanım için gereken çalışmanın yapılmamasına bağlı olarak çabuk unutulabilmesidir. Aslında 11. sınıf Fizik özel eğitimide tam bu aşamada ihtiyaç göstermektedir.

Olimpiyat özel ders ekibimizin fizik branş öğretmenleri sayesinde 11. sınıf öğrencileri fizik temel bilgi ve işlem mantığını kavrayarak yapacakları birebir programlarda kalıcı bilgi ve pratik kazanımı ile Fizik ders başarılarına imza atabileceklerdir.

FİZİK ÖZEL DERS İSTEYENLER

TYT YKS sınavlarını ders bazında değerlendirdiğimizde öğrencilerin zorlandığı derslerin başında fizik dersi gelir. Diğer taraftan fizik sorularındaki başarısızlık yüzünden YKS sınavlarında FİZİK ders sorularından alınan düşük puanlardan dolayı fizik sorularının katsayı çarpım değerleri de artmaktadır.

Peki bu ne demek? Fizik sorularından yapacağımız netler sizin rakiplerinizi olabildiğince geride bırakmanız da oldukca önemli bir ders demektir. ANKARA ÖZEL ders merkezleri olarak faaliyet gösteren Olimpiyat eğitim bu öngörüyü dikkate alan bilinçli 11. sınıf ve Lise öğrencileri ile 11. sınıf fizik özel ders programları hazırlayarak iyi bir temel fizik bilgi ve pratik deneyimi kazanmalarını sağlar. Öğretmenlerimiz sadece okul fizik yazılı sınavlarında değil TYT YKS sınavlarında da hedef başarınıza ulaşmayı garanti eder.

Siz de ister okul derslerinde ister TYT AYT'ye hazırlık hedefiyle olimpiyat fizik özel ders öğretmenlerimizle iletişime geçip dilediğiniz konulardan fizik özel ders talebinde bulunabilirsiniz.

FİZİK SORULARI VE ÖZELLİKLERİ

Fizik sorularında kıyaslama fark alma oran ve özelliklerinin kullanıldığı işlem durumları çoğunlukla yer alır. Ayrıca şekilli Fizik sorularında genelikle metin şeklin tamamlayıcısı olduğundan şekil metin bütünlüğü içinde eksik bırakmadan dikkatli değerlendirme yapılmalıdır. Eksik bir ilişkilendirme sizi o kadar çabanızla birlikte yanlış sonuca götürebilir...

Gelelim ilkeli sorulara. Bunların çözümünde soru kökünde verilen bilgiler öncelikle doğru ve dikkatli okunmalı ardından ilkelere bu amaca uygun olarak bakılmalıdır. Sizi kesin uyaralım sayısal hiçbir sınavda olmayacağı gibi 11. sınıf FİZİK sorularında da doğru sonuca ulaşmak için ezberci, kalıp bir düşünce ile değil yorumla verilenlere yaklaşılmalıdır.

Soru çözümlerinde size çok faydası olacak diğer bir durum, karşılaştığınız soruları gerekli ise grafik çizimi ile somutlaştırın. Soru ile ilgili veriler somut ve toplu olarak gözünüz önünde olacağından size epey zaman kazandırdığını göreceksiniz.

Olimpiyat Özel Ders

ÖZEL DERSLER